Skip to content


Ką gi, rinkimai įvyko

Ką gi, BNS’as paskelbė apklausos duomenis. Iš principo kaip ir turėjo būti – Darbo partija – 19,8 proc, Socdemai – 17,8. Taip ir turėjo būti, nesunku numatyti.

Kas keisčiau – konservatoriai vis tik sugebėjo paimti trečią vietą – 16,7 procento. Taigi, tai nėra visiškas pralaimėjimas, švytuoklė pradėta stabdyti.

Nustebino liberalų sąjūdis 8,5 – aplenkė ir Drąsos kelią  (8,5) ir Tvarką ir teisingumą (8,4 – šitai jiems visiška nesėkmė, gal ir išnyks kada nors). Jiems pavyko galų gale perspjauti ir atsiplėšti nuo libcentristų (3), nors kartu vis tik būtų turėję daugiau. Jei dar libcentristai negaus vietų vienmandatėse, teks man pripažinti, kad buvau neteisus, sakydamas, kad už juos balsuodamas degini balsą – kaip ilgalaikė strategija ėjimas atskirai – kaip ir pasiteisino.

Žinoma, tai tik apklausa, ir nėra vienmandačių. Bet akivaizdu, kad premjeru bus tas, kas lankstesnį stuburą turės (teorinių šansų netekti premjero posto turi net ir Uspaskichas)

Ką gi, palaikančių dešiniąsias jėgas – 25 proc. nuo balsavusių. Tai nėra taip blogai, mes tikrai galim susitelkti, ir ne tik internetuose. Tad kol kas nuosaikiai džiūgauti. Tačiau negalima numoti ranka į rinkėjus, rinkusius darbiečius, tvarkiečius ar drąsos kelią – galiausiai tai tie rinkėjai, kurie anksčiau ar vėliau turėtų nudreifuoti ir apsistoti ties kairiaisiais ar dešiniaisiais. Ilgalaikė strategija tokia ir turėtų būti – laimės tie, kurie ras kelią kaip prisijaukinti tokius rinkėjus.

Įdomiausia, kaip vis tik bus su atomine – Butkevičius pats prisikalbėjo, kad jos neturi būti. Tačiau tikriausiai suvaidins, kad derybose dėl valdžios teko paaukoti šį punktą ir dabar dės visas pastangas, kad užtikrintų ‘projekto skaidrumą’

Posted in politika.Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos